تبلیغات
دل داده ولایت - سارکوزی نامحبوب‌ترین رئیس‌جمهور فرانسه شناخته شد

دل داده ولایت
 
با افزایش سطح نارضایتی مردمی به ۶۴ درصد
سارکوزی نامحبوب‌ترین رئیس‌جمهور فرانسه شناخته شد

خبرگزاری فارس: بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته در فرانسه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور، "نیکلا سارکوزی" به عنوان نامحبوب‌ترین رئیس‌جمهور این کشور شناخته شده و ۶۴ درصد فرانسویان از وی ناراضی‌اند.

خبرگزاری فارس: سارکوزی نامحبوب‌ترین رئیس‌جمهور فرانسه شناخته شد

به گزارش فارس به نقل از شبکه "یوروپ 1"، نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشریه "ژرونال دو دیمانش" نشان می‌دهد،هم‌اکنون 64 درصد فرانسویان از "نیکلا سارکوزی" ناراضی هستند و تنها 36 درصد مردم از وی رضایت دارند.


این در حالیست که بر اساس این گزارش، در نوامبر 1965 و آوریل 1988، 54 درصد مردم فرانسه از "شارل دوگل" و "فرانسوآ میتران" رضایت داشتند و هیچ یک از رؤسای جمهور جمهوری پنجم فرانسه تاکنون در پایان دوران ریاست جمهوری خود، به این اندازه نزد مردم کشورش نامحبوب نبوده است.

بر اساس این گزارش، "والری ژیسکاردستن" پیش از در دست گرفتن قدرت در آوریل 1981 به زحمت بالاترین نرخ محبوبیت مردمی را از آن خود کرده بود. اما آیا می‌توان در این خصوص سارکوزی را با پیسکاردستن مقایسه کرد؟

این پرسشی است که "فردریک دابی" مدیر بخش افکارسنجی مؤسسه "ایفوپ" در نشریه ژورنال دو دیمانش به آن پاسخ می‌گوید.

به گفته فردریک دابی، اگرچه میزان محبوبیت مردمی سارکوزی و ژیسکاردستن در بارومترهای نظرسنجی نزدیک به هم است، اما میزان نارضایتی مردمی از این دو با یکدیگر اختلاف چشمگیری دارد به گونه‌ای که هم‌اکنون 64 درصد فرانسویان از سارکوزی ناراضی‌اند حال آنکه در آن زمان میزان نارضایتی مردمی از والری ژیسکاردستن 46 درصد بود.

به نوشته یوروپ 1، این پاسخ به خوبی مشخص می‌کند که چرا انتخابات ریاست جمهوری 2012 فرانسه بعد رفراندوم ضدسارکوزی به خود گرفته است.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در دو دوره طی روزهای 22 آوریل (3 اردیبهشت) و 6 ماه مه (17 اردیبهشت) برگزار خواهد شد و طی آن نامزدها برای سکان‌داری کاخ الیزه به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

طبقه بندی: اخبار،  عمومی، 
برچسب ها: سارکوزی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 فروردین 1391 توسط یاسر پایمرد
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک